חזרה לבלוג

מה ניתן לעשות כדי לשפר המרה בחנות שופיפיי

Oct 22, 2023

במאמר זה, נתמקד במגמה החשובה של אופטימיזציה של דפי המוצר בחנויות האיקומרס. נבין כיצד אופטימיזציה יכולה להשפיע באופן חיוני על התנועה, ההמרה, והרווחיות בחנויות מקוונות. המטרה המרכזית היא להביא להגדלת ההחזר דרך דפי המוצר, כאשר נפנה לפתרונות ממומנים ולא לניחושים עיקריים.

הבעיה: הכסף שנמצא על השולחן

עשרות בעלי חנויות איקומרס מוקדשים לפרסום ממומן על מנת להגדיל את התנועה ולמשוך לקוחות חדשים. אך ההפקט הסותר הוא שמעטים מם הם מקדישים זמן ומשאבים לאופטימיזציה של דפי המוצר, המשמשים כחלק בלתי נפרד מתהליך הרכישה בחנות המקוונת.

בערך 98% מבקרי החנויות האיקומרס לא יוצאים מזהה הקליקים לזה של לקוחות מממון. הבעיה בזה היא שסכומים רבים מפרסום הממון נכנסים לתקציב, והם לעולם לא חוזרים לכיס העסק. השאלה המרכזית היא איך למנוע היווצרות ההתקררות ולהפוך כל שקל מוצאן לתועלת ריבוי משמע.

הפתרון: אופטימיזציה בדפי המוצר

על אחת כמה וכמה, נשמע כי הפתרון הוא אופטימיזציה ממונה של דפי המוצר. הגיוני, כיוון שהם מרכיב עיקרי בתהליך הרכישה וכאשר אופטימיזציה נכונה יכולה להביא לשיפור משמעותי באחוזי ההמרה וברווחיות. נשים לב לשני מטרות עיקריות בתחום:

מודעות לתחום: אופטימיזציה כאחזון

כאשר מקדימים את דפי המוצר באמצעות טסטים ממוקדים, נשמע לרוב את ההמרה וההחזר הממוצע מהמסע כלפי מסע. השימור של הכסף המושקע בפרסום מאפשר להשקיע יותר בפרסום עצמו ולהביא לתנועה גדולה יותר.

נקודות משמעותיות לאופטימיזציה

הכניסו בטסטים, בהם ניתן לראות את השפעתם על אחוזי ההמרה. כאשר נמרים תוצאות ומראים שהמרה עולה, נוכל לשדרג את הפרסום ולהביא לתוצאות טובות יותר. כל תיקון ממונה יכול להיות התוך הסלע שמשנה את הכיוון לטובת העסק.

איך זה עובד בפועל?

נציג דוגמה: שיפור באחוזי ההמרה מ-2% ל-3% יכול להוביל לגידול ברווחיות משמע

ותי. נניח, אתם מוכרים מוצר שעולה 200 ₪, ונעמיד לך תרחיש שאתה מביא 1,000 אנשים לדף המוצר. תקצורת, התנועה עולה לך 3,000 ₪ (3 ₪ לקליק), ומתוכם מתבצעות 30 מכירות.

ברמת הרווחיות, המרה מעניקה לך רווח של 100% (200 ₪ על מוצר שעולה 100 ₪ לייצור). רווח נקי בשלב זה הוא 2,000 ₪ לפני הוצאות פרסום. אם אתה מפחית את הוצאות הפרסום, תקרב לנקוז גם בעזרת שיפור באחוזי ההמרה.

מבחן הברייק איבן

המשמעות המרכזית היא שהפרסום מתחזק והמשמעות הגדולה בהקרבה למצב של ברייק איבן. במילים אחרות, כל מכירה מכניסה לך רווח, אפילו אם המרווח מאפשר לך לפנות את ההוצאות על הפרסום. בסיטואציה זו, המשמעות היא שאם אתה מביא עוד לקוחות על ידי ייעוץ מומן ואופטימיזציה, אתה משיג החזר חיובי ומרוויח בכל מכירה.

סיכום

באידיאולוגיה הזו, אופטימיזציה של דפי המוצר היא גורם מרכזי להצלחה של חנויות האיקומרס. היא מסייעת להפוך את כל שקל ממומן לתוצאה, ומעניקה חידושיות באזור הפרסום וההמרה. ברוב המקרים, התמורה היא גדולה ומשמעותית.

אנחנו כאן כדי לעזור לך להביא לשיפורים משמעותיים בהחזרי השקעה ולגייס לך לקוחות חדשים. אל תהסס ליצור קשר ולדבר איתנו על דרכים לאופטימיזציה ממונה שתגדיל את הרווחיות שלך.

 

 

מעוניינים להיכנס לעולם האיקומרס והדיגיטל ולהקים עסק רווחי, ויציב שלא משאיר מקום לטעויות?

צפו במאסטרקלאס

בואו נגדיל את הרווחים מהאתר שלכם

רוצה יותר כניסות לאתר?
אודות הכותב

אביב מלכה

בעל ניסיון של 13 שנים בתחום האיקומרס והשיווק הדיגיטלי ו6 שנים בקידום אתרים אורגני וממומן,

יזם דיגיטלי, מנכ״ל אביב מדיה – חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט.
נשוי לכרמל ואבא לאייל יהונתן והללי, תושב באר שבע.

לכל המאמרים>>